Helena Langšádlová: Přesunu těžiště své práce na přímý kontakt s občany

Již při své kandidatuře v krajských volbách jsem zdůrazňovala, že pokud se stanu hejtmankou, opustím Poslaneckou sněmovnu a budu se plně věnovat práci ve vedení kraje.

Zásadně totiž nesouhlasím s praxí sociálnědemokratických hejtmanů, kteří kumulují funkce v kraji, v Poslanecké sněmovně či Senátu a případně i na místní úrovni.


Takovýto politik nutně zanedbává své povinnosti a vyznačuje se vysokou absencí při rozhodování některé z institucí, kde zasedá. A takovýmto politikem já být nechci.


Nechci být ani politikem, kterému jsou odepřena jeho práva, ale i povinnosti související s veřejnou funkcí. Právě do takové role dostává své politické konkurenty současná středočeská koalice sociálních demokratů s komunisty. Znemožňuje přístup k informacím a způsobuje, že kontrolní a finanční výbor neslouží jako nástroj kontroly hospodaření kraje. Opozice tak nemůže hrát roli, která je obvyklá v demokratickém státě. V této oblasti zvažuji právní kroky.


Z těchto důvodů jsem se rozhodla, že přesunu těžiště své práce opět na přímý kontakt s občany. Budu se intenzivně potkávat se Středočechy a pracovat pro ně dále v Poslanecké sněmovně. S tím souvisí i mé rozhodnutí rezignovat na post zastupitelky Středočeského kraje.


Velmi si vážím důvěry občanů, kteří mne zvolili, i práce ostatních zastupitelů za TOP 09, kteří pro kraj dělají to, co v rámci možností jim daných, mohou. Budu s nimi i nadále spolupracovat z pozice předsedkyně krajské organizace. Obyvatelé kraje se na mě mohou kdykoli obrátit se svými problémy.

 


Helena Langšádlová, poslankyně za Středočeský kraj, předsedkyně středočeské TOP 09