Krajský sněm středočeské organizace TOP 09


Necelá stovka delegátů středočeské TOP 09 se tentokrát rozjela na krajský sněm do Benešova.

 

Zástupci dvanácti regionálních organizací potvrdili na pozici předsedkyně Helenu Langšádlovou. Také dosavadní místopředsedkyně Nina Nováková obhájila svůj post. Místopředsednickými nováčky se stali Marian Klásek, zastupitel v Pyšelích, a  Daniel Marek, náměstek primátora Mladé Boleslavi. Oba se dlouhodobě věnují politické práci na komunální i krajské úrovni.

Přítomní členové přijali usnesení, kterým vyzvali své krajské zastupitele k prověření nestandardního postupu Středočeského kraje ve věci bezdůvodného vypovězení smlouvy městu Bystřice, které  provozuje letiště Benešov. Záměrem Středočeského kraje je pronajmout letiště čínským investorům.

„Je skvělé cítit odhodlání tolika lidí bojovat za dobrý výsledek v nadcházejících krajských a senátních volbách a prosazovat hodnoty, na kterých naše strana stojí. V současné době, kdy se radikálně změnila situace ve vnitrostátní politice a i Evropa čelí několika hrozbám, je to důležitější než kdykoliv předtím,“ shrnuje znovuzvolená předsedkyně Helena Langšádlová.


Marie Šlancarová, TOP 09 Středočeský kraj