Langšádlová: Inspirujeme se dobrou praxí

KANDIDÁTI TOP 09 A STAROSTŮ VE STŘEDNÍCH ČECHÁCH ZÍSKÁVAJÍ PŘED VOLBAMI NOVÉ ZKUŠENOSTI PRO VEDENÍ KRAJE V ZAHRANIČÍ. TENTO TÝDEN SE SETKALI S JOSEFEM MEDEREREM (CSU), PREZIDENTEM KRAJSKÉHO SNĚMU HORNÍHO BAVORSKA.

 


„Tak jako má Středočeský kraj Prahu, má Horní Bavorsko ve svém středu samosprávný Mnichov. Naše problémy a řešení jsou proto podobné. Například v dopravě či turistickém ruchu se můžeme inspirovat. Velice si cením zkušeností, které jsme si mohli s panem Medererem vyměnit,“ zhodnotila jednání Helena Langšádlová, kandidátka na hejtmanku Středočeského kraje za TOP 09 a STAN.


Josef Mederer, CSU, navštívil Českou republiku na pozvání Heleny Langšádlové, aby nabídl své zkušenosti z vedení kraje, v jehož centru se nalézá samosprávný Mnichov. Jednání se zúčastnili přední kandidáti TOP 09 a Starostů, kteří se zahraničním hostem diskutovali témata, která mají kraje společná, například veřejnou dopravu, zdravotnictví či cestovní ruch.


„Dopravní problematika Prahy a Středočeského kraje je velmi podobná Hornímu Bavorsku a milionovému Mnichovu. Jejich dopravní řešení budeme podrobně studovat a budeme v něm hledat inspiraci pro vylepšení řešení našeho,“ říká Věra Kovářová, členka Krajského zastupitelstva Středočeského kraje,.“


TOP 09 dlouhodobě buduje a udržuje kontakty se zahraničními politickými stranami, se kterými je členem Evropské lidové strany. Tyto vztahy umožňují výměnu zkušeností na úrovni evropské, celostátní a zejména komunální politiky. „Jsem si jistá, že dnešní jednání nebylo poslední. Zkušenosti Horního Bavorska můžeme do značné míry uplatnit i u nás. Budeme proto usilovat o intenzivní spolupráci na krajské, ale i komunální úrovni. Pro politickou stranu je důležité, aby nebyla do sebe uzavřená a bohorovná, ale naopak otevřená názorům a zkušenostem, které ji mohou obohatit. A to i zahraničním,“ dodala Langšádlová.


Josef Mederer pokračuje ve své cestě zítra v Plzni, kde se setká s lídrem kandidátky TOP 09 v Plzeňském kraji Pavlem Čížkem a místopředsedou TOP 09 Markem Ženíškem.


V Praze 24.8.2012


 

Přílohy

  • Josef Mederer, Helena LangšádlováJosef Mederer, Helena Langšádlová