Poslanecký den Heleny Langšádlové

Čtvrteční den poslankyně Helena Langšádlová zahájila schůzkou s poskytovateli sociálních služeb říčanského regionu. Během příjemného setkání zúčastnění debatovali o aktivitách jednotlivých zařízení, o novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí a dalších významných tématech.

 

Poté se poslankyně přesunula do Kolína, kde se seznámila s jeho jasností princem Constantinem z Liechtensteinu a její jasností Marie-Pii Kothbauer princeznou z Liechtensteinu. Slavnostní přijetí představitelů významného rodu probíhalo v obřadní síni v prostorách tamější radnice.V doprovodu vedení města následovala prohlídka kolínské synagogy a chrámu sv. Bartoloměje.

V odpoledních hodinách se Langšádlová účastnila oslav 7. výročí založení prvního babyboxu v ČR v GynCentru v Praze.  „Není větší hodnoty než je záchrana lidského života, a proto projekt podporuji“ dodala Langšádlová. Posledním bodem celodenního programu se stalo otevření centra Člověka v tísni, které bylo spojeno s zahájením výstavy v galerii Langhans. Poslankyně dlouhodobě s organizací spolupracuje a otevření nového centra je velice potěšilo.

 

 

Přílohy

  • Ludvík Hess, Helena LangšádlováLudvík Hess, Helena Langšádlová