TOP 09 představuje lídry krajských kandidátek v předčasných volbách

TOP 09 postaví v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny 25. a 26. října 2013 kandidátky ve všech krajích. V Praze povede kandidátku předseda strany Karel Schwarzenberg. 

Předseda hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazdík je na prvním místě kandidátky Zlínského kraje.

Za prvním místopředsedou Miroslavem Kalouskem, který je lídrem ve Středočeském kraji, z druhého místa kandiduje místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová, další z místopředsedů - Marek Ženíšek - půjde do voleb z prvního místa kandidátky pro Plzeňský kraj. Je zároveň nejmladším z našich lídrů.

Místopředseda TOP 09 Pavol Lukša je lídrem v Moravskoslezském kraji, který ho delegoval do sněmovny už v minulém volebním období, v dolní komoře vedl zemědělský výbor. Bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger povede kandidátku v Královéhradeckém kraji.

V čele kandidátních listin stojí bez jediné výjimky silné osobnosti s velkými politickými zkušenostmi. TOP 09 s podporou Starostů vysílá na 14 kandidátkách do voleb celkem 343 lidí. O post poslankyně se uchází zhruba 60 žen, například v Olomouckém kraji ženy obsadily celkem šest z 23 míst na kandidátní listině.

Martina Týblová, tisková mluvčí

http://www.parlamentnilisty.cz/article.aspx?rubrika=1410&clanek=284540
parlamentnilisty.cz | 5.9.2013 | Rubrika: Politici voličům | Strana: 0 | Autor: TOP 09