Vyjádření poslankyně TOP 09 za Středočeský kraj

Pacienti ze Středočeského kraje se převzetí nemocnic Homolka, Bulovka, Thomayerova a podolské porodnice hlavním městem od státu obávat nemusejí. Pro pacienty se nic nezmění. V současnosti si již každý může sám vybrat zdravotnické zařízení, ve kterém chce být ošetřen. Nemocnicím se navíc vyplatí přijmout každého pacienta, který se na ně obrátí. Platby jsou dnes určovány v takzvaném systému DRG, který přesně popisuje diagnózy a hospitalizace a určuje náklady, resp. platby za ně. Nemocnice tak dostanou adekvátní částku za každého ošetřeného pacienta, což je změna oproti dřívějším paušálním platbám.


 Pan primátor Svoboda deklaroval záměr zlepšit péči o pacienty tak, že se nemocnice budou vzájemně doplňovat v rámci holdingu. Panika, kterou vytváří někteří politici, tak není na místě. Navíc máme před sebou měsíce příprav na samotný převod. Praha má tedy prostor pro představení ucelené koncepce budoucnosti zdravotnictví v metropoli.


Mgr. Helena Langšádlová je kandidátka na hejtmanku Středočeského kraje, místopředsedkyně TOP 09 a předsedkyně středočeské organizace TOP 09

Kontakt:
Tel.: +420 725 447 224
Email: helena.langsadlova@top09.cz


V Praze 23. 3. 2012